Latest World News

Tunus Milli Takımı, Frances karşısında savunmasına güveniyor

7

Dünya Kupası’nda 16 turu eşleşmelerine katılmayı umut eden Tunus Milli Takımı’nın teknik direktörü Celal Kadri, ‘Fransız horozlarına’ karşı galibiyet sloganları atıyor. Fransa Milli Takımı’nın hücum gücünü azaltmak için bir savunma planı benimsemeye çalışıyor.

Tunus bugün Fransa karşısında muhtemel Aymen Dahmen, Montassar Talbi, Taha Yasin Henisi, Ali Mağlul, Wajdi Kechrida, Ellyes Skhiri, Aissa Laidouni, İssam Jebali, Wahbi Khazri, Naim Sliti and Anis Ben Slimane kadrosuyla oynayacak.

Defans oyuncusu Talbi ülkesinin, D Grubu’nun son Dünya Kupası Şampiyonu Fransız rakibi karşısında telefi açısından altın bir fırsata sahip olduğunu belirtti.

Grupta Danimarka’ya karşı beraberlik elde eden Tunus, Avustralya ile oynadığı maçı 1-0 kaybetti.

1998 ile 2018 yılları Düya Kupası Şampiyonu France ise Avustralya2yı 4-1, Danimarka’yı ise 2-1 yenerek gruptaki sıralama turunu garantiledi.

Grupta bir puanla son sırada yer alan Tunus, Fransızlara karşı galibiyet elde ederek ikinci tura geçmeyi umuyor. Tunus’un turu geçebilmesi için Avustralya’nın Danimarka’ya yenilmesi gerek.

Tunus teknik direktörü Celal Kadri şu açıklamada bulundu:

Denklem basit. Oyuncularımız birbirine saygı duyuyor. Aralarında mükemmel bir atmosphere ve büyük bir güven var. Danimarka maçından sonra nasıl bir araya getirdiyse Tunusluları mutlu etmek istiyoruz. Bugün oynanacak maç önemli. Harika maç oynayıp kazanma şansımız var. Fırsatlar oldu ama başaramadık. Sorun of ansif aktivasyon veya fırsat yaratmak değil. Maalesef bu futbol. 2018 Dünya Kupası’nda üçüncü maça ulaştık ve şansımız yoktu. Ama bugün umudumuz var. İki maçta gol atamadığımız doğru ama üst düzey bir turnuvada oynuyoruz.”


.