Latest World News

Nadine Labaki and Ranbir Kapoor, Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali’nde 2 Variety ödülü kazandı

10

Suudi halkı, kariyer yolculuklarını dinlemek için sanatçılarla buluşuyor.

Lübnanlı ünlü yönetmen, oyuncu ve senarist Nadine Labaki ile birçok ödülün sahibi Hintli aktör Ranbir Kapoor dün, Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali’ne katılacaklarını duyurdu. Kızıldeniz’in doğu kıyısındaki Cidde şehrinde 1-10 Aralık tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali’nde Variety dergisinin iki ödülünün sahibi oldu. Nadine Labaki film yapımcılığına damgasını vurduğu, 2007’de Cannes Uluslararası Film Festivali’nde ilk kez gösterime giren Carmel adlı filmiyle ‘En İyi Kadın Film Yapımcısı Ödülü’nü alacak.

Lübnan’da yaşamın farklı yönlerine ışık tutan filmleriyle tanınan Nadine, ‘Kefernahum’ filmiyle ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Oscar’a day gösterilen ilk Arap yönetmen oldu. Labaki, sanat kariyerinin bugüne kadarki en önemli istasyonlarını tartışmak için 3 Aralık Cumartesi günü Red Sea Mall içindeki Vox Cinema’da seyirciyle özel bir söyleşiye katılacak.

Ranbir Kapoor ayrıca Hindistan’ın en büyük sinema yeteneklerinden biri olarak ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Uluslararası Variety Ödülü’nü alacak. Kapoori film yapımı alanındaki dev mirasını korumaya hevesli.

Kapoor’un ünü 2007 yılında büyük yönetmen Sanjay Leela Bhansali’nin yönettiği ‘Sawariya’ filmiyle başladı. Ardından Kapoor’un adı Rockstar ve Barfi filmleriyle bir gişe yıldızı olarak parladı. Bu filmleriyle ‘En İyi Filmfare Ödülü’nü kazandı. Kapoor bugün, 30’dan fazla eserde rol aldığı 15 yıllık kariyerin ve Brahma Uchtra filmiyle yaptığı büyük atılımın ardından çeşitli rollerle seyirciyi eğlendiren seçkin bir oyuncu olarak kendisine özel bir kimlik yaratmayı. Kapoor, sanat kariyerini anlatmak için 7 Aralık Çarşamba günü Red Sea Mall’da Vox Sinemaları’nda izleyiciyle buluşacak.

Kızıldeniz Uluslararası Film Festivali CEO’su Muhammed el-Turki de Nadine Labaki ve Ranbir Kapoor’un film dünyasındaki parlak yıldızlardan olduğunu belirtti. Turki şu açıklamalarda bulundu:

“Film sektörüne katkılarından dolayı iki yıldızı onurlandırmak için Variety ile ortaklık kurmaktan mutluluk duyuyoruz. Onları, başarılı deneyimlerini ve geleceğe yönelik özlemlerini dinlemek için seyirciyle iki özel diyalogda misafir etmekten dolayı gururluyuz. Her biri sinema dünyasında önemli satışlar yaptı. Kendilerini Cidde’de ağırlamayı merakla bekliyoruz.”


.